ASKF Edirne Başkanı Muzaffer Yıldırım, Süper Lig’in 15. haftasında MKE Ankaragücü’nün, sahasında Çaykur Rizespor ile karşılaşmasının ardından yaşanan olaylar ile ilgili açıklamada bulundu. Yaşanan olayın kabul edilebilir bir yanı olmadığını dile getiren Yıldırım, yaşanan olayın Türk futbolunu olumsuz etkilediğini söyledi.

Maçın ardından yaşanan olayın yargıya taşındığını dile getiren Yıldırım, “Bu ülkede bunları yaşamak gerçekten çok üzücü. Aslında akşam yaşanan olaylar Türk futboluna vurulmuş kara bir damgadır ve tasvip edilecek hiçbir yanı yoktur. Bu tür patlamaların olabileceği bir coğrafyada yaşıyoruz. İnsanlarımız artık her şeye çok çabuk tepki verebiliyorlar, çok çabuk aksiyon alabiliyorlar. Ama her ne olursa olsun bugün Türkiye Süper Ligi’nde oynayan bir kulübün başkanının sahaya inip hakemi darp etmesi kabul edilebilir bir şey değildir ve bunun kabul edilebilecek bir tarafı yoktur. Zaten konu şu anda yargıya taşınmış durumda ve bildiğimiz kadarıyla tutuklanmış kendisi. Artık bundan sonra süreci yargı karar verecek.” ifadelerini kullandı

81 ilde gerçekleştirilecek futbol müsabakalarının askıya alındığını ifade eden Başkan Muzaffer Yıldırım, hakemlere yapılan davranışı kınadıklarını aktardı. Yıldırım, “Akşam Türkiye Futbol Federasyonu’nda bir toplantı gerçekleştirildi. Gece geç saatlere kadar toplantı sürdü. Amatör spor kulüpleri başkanlıklarına da saat 02.00’den sonra bir yazı geldi. İkinci bir emre kadar Türkiye’de futbolla ilgili her şeyin durdurulduğu yönünde. Bu durum Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi ilimizde de geçerli olacak. Hiçbir futbol müsabakası ikinci bir emre kadar oynanmayacak. Futbol Federasyonu bunun sorumlularını en ağır şekilde cezalandıracaktır, kararı onlar verecektir. Ama bizim sporda bir şehrin yönetimi olarak kesinlikle tasvip etmiyor ve kınıyoruz. Buradan da hakem camiasına ve Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” şeklinde konuştu.


Web Tasarım: web tasarım